آغاز به کار هفدهمین اجلاسیه «مجمع دول عضو» دیوان کیفری بین المللی

هفدهمین اجلاسیه و نشست «مجمع دول عضو» دیوان کیفری بین المللی از امروز، ۵ دسامبر، به مدت یک هفته در لاهه هلند آغاز به کار نمود. 

در این نشست که با حضور نمایندگان دولت های عضو دیوان به همراه دولت های غیر عضو ناظر از جمله جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد، بودجه سال آینده دیوان و ارکان آن به تصویب دولت ها می رسد. علاوه بر این در اجلاسیه سال جاری، اعضای برخی از ارکان دیوان از جمله شورای صندوق معاضدت قربانیان و بزه دیدگان انتخاب می شوند.

در اجلاسیه های سالانه مجمع دول عضو که به صورت متناوب در لاهه هلند و یا مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار می شود تمام شرکت کنندگان شامل دولت های عضو، دولت های ناظر و سازمان های مردم نهاد فرصت سخنرانی و به اشتراک گذاشتن ایده های خود را در ارتباط با موضوعات مرتبط با دیوان دارا هستند.

سازمان های مردم نهاد در کنار دولت ها از جمله شرکت کنندگان و حاضران در اجلاسیه های مجمع دول هستند. «مرکز حقوق کیفری بین المللی ایران» از بدو تاسیس خود تا کنون در اجلاسیه های سالانه مجمع دول به عنوان تنها سازمان مردم نهاد ایرانی در سال های اخیر حضور داشته اشت. لینک مطلب:   http://www.icicl.org/details.asp?id=523